REKLAMA

Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 16

Lato w Teatrze Sejny

| 2017-06-25
Lukasz

autor:
Lukasz
foto

Lubisz działanie i interesujesz się filmem, tańcem, plastyką lub teatrem? Dwa tygodnie niesamowitej przygody z artystami z całej Polski – i to zupełnie za darmo dzięki projektowi Lato w Teatrze w Sejnach!

 

Jeśli:
- jesteś z Sejn lub okolic...
- masz więcej niż 12 i mniej niż 19 lat...
- intryguje Ciebie świat teatru, sztuki, multimediów lub chciałbyś sprawdzić, czy to jest coś dla Ciebie
- masz czas w terminie 10-22 lipca 2017...
- chciałbyś poznać ciekawych ludzi, których też ciekawi Twoje zdanie...
- chciałbyś z nami przeżyć artystyczną przygodę i to zupełnie za darmo (naszą walutą są dobre pomysły)...

Lato w teatrze Sejny jest właśnie dla Ciebie!

O czym jest projekt „Znikająca granica”? Dużo się dziś mówi o przekraczaniu granic i to w wielu wymiarach. Dla nas punktem wyjścia do przemyśleń były granice geograficzne. Kilkanaście lat temu zniknęła granica między Polską a Litwą, ale wciąż żyją wspomnienia związane z jej istnieniem. Czy mówi Wam coś hasło „przeklęta sosna”? 

Byliśmy ciekawi, jak postrzegają temat granicy młodzi mieszkańcy Sejn... będziemy o tym rozmawiać w trzech obszarach, zaczynając od szkoły (pytanie o role społeczne), przez obszar miasta i regionu (mapa emocjonalna miasta) po refleksję o świecie jako globalnej wiosce – Lizbona w Sejnach? Czemu nie!

Warsztaty będą odbywać się głównie w przestrzeni miasta i opierać się na różnych, twórczych działaniach - takich jak artystyczne eksperymenty, działanie z ciałem i przedmiotem – teatr ruchu i tańca, happeningi w przestrzeni miasta i teatralizowana gra miejska, działania animacyjne ze społecznością lokalną, street art i instalacje plastyczne, teatralna improwizacja i drama, sonda środowiskowa, filmowy reportaż i multimedia, kreatywne zadania (mapa myśli, mapa emocjonalna miasta, gigantyczne puzzle, Mannequin Challange).

Zgłoszenia: Sekretariat - ZSO Sejny.
Informacje: elzbieta.chrulska@gmail.com, nr tel. 721599095
Napisz do nas i przekaż informację dalej!

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt współfinansowany jest także przez Starostwo Powiatowe w Sejnach.


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u