REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 19

Spotkanie Seniorów

| 2017-11-20
Admin

autor:
Admin
foto

Ośrodek Kultury w Sejnach, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sejnach z filią w Puńsku oraz Suwalski Klub Seniora zorganizowały Spotkanie Seniorów w dniu 18 listopada.


Rozpoczęto zadaniem integracyjnym dla grup seniorów. 
Następnie Suwalski Klubu Seniora przedstawił Spektakl „Matka Słońca”. Został stworzony przez seniorów z myślą o najmłodszych. Jest efektem kilkumiesięcznej pracy pracowni dramy, teatru cieni, rękodzieła i storytellingu, łączy technikę światło-cienia z grą aktorek w planie żywym.Renata Furdyna Makowska – aktorka pochodząca z Sejn opowiedziała o swoich pierwszych krokach na scenie oraz o pracy w zawodzie aktora w obecnie kręconym serialu 19+.Ostatni zaplanowany punkt spotkania to kolejne przedstawienie.
Spektakl (komedia) „Babki się pokłóciły” („Bobutės susipyko”) w jęz. litewskim, przedstawili studenci UTW w Sejnach, filia w Puńsku (7 kobiet i 2 mężczyzn). Spektakl powstał z ich inicjatywy, dla większości to pierwszy kontakt ze sceną teatralną. To komedia o dwóch sąsiadkach, których skłóciła wiejska plotkara.Na koniec uczetnicy bawili się przy utworach na gitarę w wykonaniu Andrzeja Gniadego.


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u