REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 12

foto

20 stycznia w sejneńskich Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty tańców tradycyjnych. Po warsztatach zaś będzie miała miejsce potańcówka z Chłopcami z Nowoszyszek.

WARSZTATY TAŃCÓW TRADYCYJNYCH (godz. 12.00-15.00)

prowadzenie: Dariusz Kryszpiniuk. Warsztaty skierowane są do osób początkujących i średnio zaawansowanych, młodzieży, dorosłych i seniorów chcących nauczyć się podstaw tańców, które kiedyś królowały na wiejskich i miejskich potańcówkach. Uczestnicy zajęć poznają krok m.in. polki czy oberka, nauczą się wirowania w parze, po kole, zabaw w trójkach, czwórkach i parach. 

WSTĘP WOLNY

Dariusz Kryszpiniuk (Białystok, Polska) – tancerz, nauczyciel tańca tradycyjnego, kierownik Działu Muzyczno-Teatralnego WOAK. 


Od 2003 roku tancerz ZPiT „Kurpie Zielone”. Już trzeci rok prowadzi w WOAK pierwsze w województwie cykliczne warsztaty polskich tańców tradycyjnych; poza tym prowadził zajęcia nie tylko w Polsce, ale i na Ukrainie (Międzynarodowy Etnofestiwal „Ladovytsi” w Chmielnickim), na Białorusi (podczas nocy tańca w Grodnie). 
Brał udział w nagraniu płyty DVD „Tańce dawnej Suwalszczyzny” wydanej przez Stowarzyszenie Krusznia. Od niedawna próbuje swoich sił w grze na bębenku obręczowym i barabanie.


POTAŃCÓWKA (godz. 19.00-21.00)

Chłopcy z Nowoszyszek (Suwalszczyzna/Wileńszczyzna) Kontynuatorzy wiejskich tradycji muzykowania, uczniowie i przyjaciele dwóch wielkich postaci Franciszka Racisa i Wacława Kułakowskiego od których pochodzi repertuar kapeli.

Kapela mimo krótkiego stażu szybko zdobywa uznanie licznego grona miłośników tradycyjnego tańca, północno-wschodniego poczucia humoru i kresowej gościnności.

WSTĘP WOLNY


fot. Joanna Krukowska


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u