REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 16

foto

W czwartkowy wieczór 8 lutego w Ośrodku Kultury w Sejnach odbyło się spotkanie, zatytułowane „Kawiarenka wspomnień”. Zainaugurowało ono cykl inicjatyw w ramach projektu „Głosy naszego miasta”.

 

Zgromadzonych gości przywitały oraz przedstawiły ideę i główne założenia projektu jego inicjatorki, pani Wanda Czarniewska z Miejskiej Rady Seniorów oraz pani Justyna Kulikowska, przedstawicielka stowarzyszenia „Origo”. W tajniki digitalizacji zdjęć i negatywów wprowadził zebranych pan Marcin Pawlukiewicz, animator kultury, twórca filmów krótkometrażowych, realizator wielu projektów filmowych i fotograficznych.


Następnie inicjatywę przejęli goście, którzy podzielili się swoimi najpiękniejszymi wspomnieniami związanymi z Sejnami. Opowiadali głównie o tym, jak Sejny wyglądały w latach ich dzieciństwa i wczesnej młodości. Wspominali gdzie mieściły się ich domy rodzinne, podwórka, dokąd chodzili na spotkania towarzyskie, dancingi, w jaki sposób spędzali wolny czas.


Niesamowitą atmosferę podczas spotkania zapewnił zespół muzyczny „Retrospekcja”, tworzony przez czworo młodych ludzi, uczniów sejneńskich szkół. Muzycy pełni pasji, bardzo uzdolnieni, wspaniale wpisali się w ideę międzypokoleniowego projektu, gdyż zupełnie bezinteresownie podjęli się stworzenia oprawy muzycznej spotkania. Wykonali utwory nawiązujące do lat młodości starszego pokolenia, między innymi Budki Suflera, Perfectu a nawet zespołu The Doors.


Organizatorzy przedsięwzięcia: Miejska Rada Seniorów w Sejnach, Stowarzyszenie Origo i Archiwum Miejsko-Gminne serdecznie zapraszają na kolejne spotkania i warsztaty w ramach projektu, który realizowany będzie do końca czerwca 2018 roku.


Projekt "Głosy naszego miasta" w ramach programu "Seniorzy w akcji" dofinansowany został przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u