REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 11foto

W Ośrodku Kultury dużo się ostatnio dzieje, jak nie warsztaty, to jakiś koncert albo kino.


Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć młodzieżową grupę teatralną Surprise, która pod czujnym okiem reżysera  -  Doriana Krauze przygotowała spektakl pt. Powiem Wam… Tymi słowami rozpoczyna się całe zajście. Scena pogrzebu na dzień dobry daje do myślenia, intryguje, wprowadza w stan skupienia. Ważnym elementem była też muzyka  i glosy z off-ów, które budowały napięcie.

Spektakl mówi o problemach współczesnych ludzi, które nie ograniczają się do jednej grupy wiekowej. Mówimy do siebie, ale nie słuchamy się nawzajem. Nie mamy dla siebie czasu,  jesteśmy tak zajęci, że wołanie o pomoc lekceważymy, zostawiamy bez odpowiedzi.

W swoim autorskim scenariuszu, grupa Surprise zwraca także uwagę na problem mowy nienawiści w mediach społecznościowych. Słowa mają wielką moc, zadają dotkliwe rany. To ważny przekaz. Fajnie, że młodzi aktorzy właśnie o tym mówią.

Technicznie nie zawiedli: sprawna zmiana scenografii po każdej scenie i wyraźnie wypowiadane zdania. Choć zdarzyło się im mówić tyłem do publiczności, to z pewnością jeszcze nad tym zapanują. Ogromny plus za profesjonalizm – mimo, że publiczność reagowała śmiechem na zabawne scenki i dialogi, aktorzy ani na moment nie wyszli z roli. Byli bardzo naturalni. Z przyjemnością się ich oglądało.

Debiut grupy aktorskiej został przyjęty pozytywnie, co sugerują gromkie brawa jakimi nagrodziła ich publiczność. Miłym akcentem na zakończenie były też kwiaty oraz słowa podziękowań.

W efekcie, nabrałam ochoty na więcej! Aż chce się napisać: Surprise czym teraz nas zaskoczycie? :-)


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u