REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 23czarnaska

autor:
czarnaska
foto

Klub Kickboxing Panzer Sejny od kilku dni użytkuje profesjonalny ring. Jest to sprzęt użyczony od Miasta Sejny.


Z inicjatywą doposażenia sejneńskiego klubu wyszedł burmistrz miasta, Arkadiusz Adam Nowalski. Ring został przekazany klubowi w użytkowanie, więc bokserzy mogą korzystać z niego do woli ale mają za zadanie dbać o niego i pilnować, by był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem.
Posiadanie ringu ma też zmniejszyć koszt organizacji zawodów w Sejnach. W pierwszych zawodach - 
Otwarty Puchar Państw Nadbałtyckich w Kickboxingu  w październiku 2017 r. w Sejnach wykorzystano ring wypożyczony.

Jak powiedział podczas rozmowy 
Rafał Kamiński - jeden z trenerów, członkowie klubu są niezmiernie wdzięczni za to, że pomyślano o ich potrzebach i znalazły się w budżecie miasta środki na ring. Dzięki temu mogą ćwiczyć w profesjonalnych warunkach i nabierać pewności przed zawodami. Wdzięczni są również za to, że burmistrz tak po prostu, po ludzku, pokłada w klubie nadzieję, wierzy w zawodników i cieszy się ich sukcesami.

Obecnie klub liczy ponad dwudziestu zawodników. Trenerami są sejneńczanie, Rafał Kamiński i Dariusz Wróblewski. Oni sami przygodę ze sportami walki zaczynali trenując w lesie a następnie w sejneńskiej siłowni, gdzie niestety nie było wystarczająco dużo miejsca do uprawiania tego typu sportów. Już na etapie pierwszych treningów na siłowni, do Rafała i Darka zgłaszało się wielu młodych ludzi, zainteresowanych wspólnymi treningami. Oni sami jednak uważali się za początkujących adeptów sztuk walki i nie czuli się na siłach by w tym czasie zająć się trenowaniem innych. Jednak obaj trenerzy zaczęli co raz intensywniej poszukiwać miejsc, w których mogliby ćwiczyć pod okiem profesjonalistów i nabierać nowych doświadczeń. Rafał rozpoczął treningi u Krzysztofa Humańczyka w Human Białystok, Darek natomiast trenował z zawodowym bokserem pochodzącym z podsejneńskich Romanowiec, Kamilem Brunejko. Następnie przyjaciele wymieniali się doświadczeniami i dalej szukali możliwości profesjonalnych treningów. Świetna okazja ku temu trafiła się wtedy, gdy Rafała służbowo przeniesiono do 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciw Pancernej w Suwałkach, gdzie poznał braci Łukasza i Dominika Szczodruchów, trenerów Panzer Suwałki. Tak zaczęły się wspólne treningi, pierwsze profesjonalne zawody oraz pierwszy medal na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. 

Następstwem owej współpracy było podjęcie decyzji o otwarciu sekcji kickboxingu w Sejnach. Zainteresowanych kickboxingiem młodych ludzi było bardzo dużo, część z nich trenuje do tej pory, części na kolejnych etapach zabrakło siły i determinacji. Niektórzy wyjechali na studia, jednak jak mówi Rafał Kamiński, -klub posiada wiele diamentów, które ciągle szlifujemy i chcemy rozwijać się jeszcze bardziej. Trenerzy składają tu podziękowania sponsorom i przyjaciołom klubu. Specjalne ukłony kierują do pana Grzegorza Makowskiego, który udostępnia busa, dzięki czemu cała ekipa może odwiedzać inne miasta i państwa aby wziąć udział w zawodach. 

A jakie plany na przyszłość? - Mamy w planach zrobienie sparingów, zawodów na które zaprosimy kluby z innych miast jak również zaprzyjaźnionych fighterów z innych państw. Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, którzy wkładają całe swoje serce w to co robią, tak jak my - mówi Rafał Kamiński.

Tymczasem Klub Panzer Sejny i trenującego tam Radka Liszewskiego, już na nowym ringu, odwiedziła telewizja
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/36202402/radek-liszewski-trenuje-kickboxing 


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u