REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 14

foto

4 marca 2018 r. o godz. 12:00 spod sejneńskiego urzędu miasta, wystartował bieg zorganizowany ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 


Była to już szósta edycja biegu w Polsce, natomiast nasze miasto wzięło udział w tym przedsięwzięciu po raz pierwszy. W tegorocznej edycji biegu uczestniczyły aż 333 miasta polskie oraz 8 miast poza granicami kraju. Udział we wspólnym bieganiu zadeklarowali również żołnierze polscy i państw sojuszniczych z siedmiu misji wojskowych- w Bośni, Kosowie, Kuwejcie, na Łotwie, w Rumunii oraz w Afganistanie i Iraku.


W Sejnach niedzielna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zgłosiło się ok. 150 biegaczy, i tych profesjonalnych, i amatorów, niektórzy również z zagranicy. Liczną grupę stanowili uczniowie sejneńskich oraz gminnych szkół podstawowych.

Najliczniejsza grupa pobiegła w biegu honorowym, mierzącym 1963 m., podczas którego nie dokonywano pomiaru czasu. Ci bardziej wytrwali i wprawieni w bieganiu, ścigali się na dystansach 5 i 10 km.

Na dystansie 5 km Open pobiegło 31 osób. Pierwsze miejsce, z wynikiem 19:16,53 zdobył Ricardas Janavicius. Najszybszą z pań  była Joanna Karczewska, która ze świetnym wynikiem 20:25,97 zajęła trzecie miejsce.

W biegu 10 km Open wzięło udział 28 osób. Pierwsze miejsce zajął Paulius Bieliunas uzyskując czas 36:16,10. Wśród pań na tym długim dystansie najlepszy wynik, 56:04,85, osiągnęła Diana Rydzewska, zajmując tym samym 26 miejsce.


Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale a po biegu w mroźnych warunkach ogrzewali się przy kawie, herbacie i pysznej wojskowej grochówce.


Bieg Tropem Wilczym zorganizowała Fundacja Wolność i Demokracja wraz z  Urzędem Miasta w Sejnach. 


Współorganizatorami byli:
- Ośrodek Kultury w Sejnach,
- SKS "Pomorzanka" Sejny,
- Koło nr 14 im. Powstańców Sejneńskich Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przy placówce SG w Sejnach.Szczegółowe informacje i wyniki wszystkich zgłoszonych zawodników dostępne są tutaj:
http://www.pomiaryczasu.pl/event/tropem_wilczym__bieg_pamieci_zolnierzy_wykletych__/wyniki/ 


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u