REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 13

foto

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w artystycznym projekcie, którego tematem przewodnim będzie przyjaźń. W czasie naszych twórczych poszukiwań postawimy sobie i innym kilka ważnych pytań, np. po czym można rozpoznać prawdziwego przyjaciela? Co różni przyjaciela od kumpla? Co podtrzymuje przyjaźń, a co sprawia, że umiera? I czy możliwa jest przyjaźń w świecie wirtualnym?


Głównym organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak z Torunia, które dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego w Warszawie oraz wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Sejnach będzie realizowało dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych (36 osób w wieku 9-19 lat) cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych w Ośrodku Kultury w Sejnach w terminie 6 - 18 sierpnia 2018.

Zajęcia będą realizowane od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 - 15:00 (6 godzin warsztatowych). Wszyscy uczestnicy zajęć będą również objęci ubezpieczeniem.

W czasie warsztatów:
- odbędą się eksperymenty plastyczne (street art i instalacje plastyczne),
- zbudujecie duży, mobilny aparat (camera obscura),
- będziecie działać z ciałem i przedmiotem w teatrze ruchu i tańca,
- zorganizujecie kilka happeningów w przestrzeni miasta (tzw. miejskie strefy przyjaźni),
- będziecie szukać najpiękniejszej historii o przyjaźni i wysyłać pocztówki do przyjaciół,
- zorganizujecie w finale projektu małe święto przyjaźni.

Zgłoszenia i informacje: Ośrodek Kultury w Sejnach, nr tel. 87 516 22 00, e-mail: sekretariat@ok.sejny.pl

Główny partner projektu: Ośrodek Kultury w Sejnach.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Origo, Terapia Zajęciowa Regionalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na: 
www.latowteatrze.pl  i www.facebook.com/programLatowteatrze


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u