REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 15

foto

Kevin Harris, światowej klasy amerykański pianista jazzowy wystąpił w niedzielę (5 sierpnia 2018 r.) w Ośrodku Kultury w Sejnach.


Wybitny bostoński pianista Kevin Harris zagrał w Sejnach z instrumentalistami zaliczanymi do ścisłej czołówki polskiego jazzu i muzyki improwizowanej – kontrabasistą Piotrem Rodowiczem (jeden z najwybitniejszych jazzowych kontrabasistów, muzyk goszczący na światowych scenach, wielokrotnie nagradzany, współpracujący z najwybitniejszymi twórcami w Polsce i na świecie) i perkusistą Grzegorzem Masłowskim (uzdolniony młody artysta, zdobywca licznych wyróżnień za wybitne osiągnięcia muzyczne)


 Jak powiedział Mateusz Zarembowicz, prezes Fundacji Polski Jazz - To wyjątkowa okazja, jedyny taki koncert w Polsce. Kevin, który przyjechał do Polski na warsztaty muzyczne w Chodzieży, dał się namówić na koncert, korzystamy z tej sposobności. 


Polski Jazz 360° to projekt propagujący muzykę jazzową, odkrywający szerokie spektrum jej możliwości. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce spod znaku jazzu, wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia. 

 Projekt Fundacji Polski Jazz stanowi pomost między tradycją a współczesnością, łączy współczesne brzmienie młodych muzyków z dorobkiem artystów uznanych. Zapewnia to wysoki i oryginalny poziom koncertów. Chcemy pokazać pełne spektrum zjawiska, jakim jest jazz w Polsce. Każdy znajdzie w programie coś, w czym będzie chciał uczestniczyć – powiedział Piotr Matla. 


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u