REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 15

Festyn przyjaźni

| 2018-08-20
Mela

autor:
Mela
foto

Zakończył się niesamowity projekt dla dzieci i młodzieży prowadzony przez artystów z całej Polski


Festyn przyjaźni zakończył dwutygodniowy projekt "Lato w Teatrze" realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Sejnach, Stowarzyszeniem Origo i Terapią Zajęciową Regionalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. 


Tematem przewodnim była przyjaźń. W czasie  twórczych poszukiwań uczestnicy warsztatów szukali odpowiedzi na kilka pytań np. po czym można rozpoznać prawdziwego przyjaciela? Co różni przyjaciela od kumpla? Co podtrzymuje przyjaźń, a co sprawia, że umiera? I czy możliwa jest przyjaźń w świecie wirtualnym?


Festyn był podsumowaniem tego, co udało się zrobić w czasie trwania projektu. Rozpoczęło się od wspólnie wymyślonego i przygotowanego przez dzieci, młodzież oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przedstawienia na temat przyjaźni. Po nim uczestnicy festynu przenieśli się na zewnątrz, gdzie można było sprawdzić wiedzę na temat swojego przyjaciela, zrobić pamiątkowe zdjęcie, sprawdzić jak działa camera obscura, czy udać się na przyjacielskie pogotowie. 


Wydarzeniu towarzyszyła nie tylko niesamowita atmosfera, ale też wysoka frekwencja. 

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starostwa Powiatowego w Sejnach.KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u