REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 13

foto

W sobotę (22 września) z Berżnik wyruszyła sztafeta Straży Granicznej w upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości biegu sztafetowym „Wokół Niepodległej”.


Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej będą biegli wzdłuż granicy RP nieprzerwanie przez 18 dni, pokonując dystans około 3600 km. 

Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga podkreślił, że jest to bieg wyjątkowy, bieg tych, którzy chronią granicy Polski i biegnąc wzdłuż granicy, chcą uczcić 100-lecie powrotu Polski na mapę Europy. 
- Życzę Wam siły, wytrwałości i sukcesu, jakim niewątpliwie będzie rekord Polski w najdłuższym biegu sztafetowym – dodał gen. bryg. SG Tomasz Praga.

Następnie Komendant Główny Straży Granicznej umieścił rotę ślubowania funkcjonariusza Straży Granicznej w pałeczce sztafetowej, którą będą przekazywać sobie uczestnicy biegu.

Na linii startu odbyło się wspólne odliczanie. Po strzale z pistoletu startowego bieg rozpoczął st. chor. szt. SG Robert Grabsztunowicz, uczestnik 50 maratonów i 25 ultramaratonów. Na pierwszym odcinku biegu "Wokół Niepodległej" towarzyszyli mu również funkcjonariusze z innych oddziałów Straży Granicznej.

Bieg „Wokół Niepodległej” jest próbą bicia rekordów Polski na najdłuższą sztafetę biegową pod względem czasu i pokonanego dystansu. Trasa biegu będzie zapisywana przy pomocy urządzeń GPS, w które będą wyposażeni biegacze. Na mecie biegu sędzia z Biura Rekordów zweryfikuje wynik podjętej próby i w przypadku sukcesu wręczy oficjalny certyfikat rekordzisty.

Źródło: Podlaska SG


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u