REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 13

foto Nagroda „Neptun”, przyznawana przez miasto Gdańsk polskim i zagranicznym twórcom, których artystyczna działalność nawiązuje do gdańskiej tradycji bądź współczesności, zaś ich dorobek pozostawia trwały ślad w historii miasta.
foto Sejneński Klub Sportowy POMORZANKA Sejny ogłasza nabór do sekcji piłki nożnej dla dzieci rocznika 2010 i młodsi.
foto Prezentujemy kilka fotek z festiwalu Oj Wiosna Ty wiosna 2017, który odbywa się w Kuklach.
foto Warsztaty teatralne dla dzieci odbyły się w Ośrodku Kultury w Sejnach.
foto „Oj Wiosna ty Wiosna” to słowa pieśni o pracy na roli, muzyczne świadectwo wiejskiej kultury tradycyjnej śpiewanej i przekazywanej przez pokolenia. Archaiczna pieśń, która korzeniami sięga czasów przedchrześcijańskich i odwołuje się do cykliczności procesów życia biologicznego. Śpiewa ją Pani Weronika Zubowicz ze wsi Stanowisko nad Marychą w Puszczy Augustowskiej, spotkanie i nagranie odbyło się w jej rodzinnym domu w którym żyje od urodzenia, a jej rodzina od wielu pokoleń.

Spotkanie, poznanie i zrozumienie tradycji wiejskich to główne cele festiwalu.

Aby doszło do wnikliwego poznania dawnych obyczajów nieodzownym elementem jest obecność i odpowiednie warunki. Miejsce spotkania mistrzów tradycji z młodym pokoleniem staje się naszym wielopokoleniowym domem. Pomocnym jest muzyka i pieśń, dyskusja wykłady czy koncert.
foto Już w najbliższą sobotę tj. 1 lipca 2017 roku, blisko 230 zawodników stanie na starcie VII edycji ultramaratonu kolarskiego Pierścień Tysiąca Jezior. Trasa zawodów liczy 610 km i poprowadzi przez najpiękniejsze zakątki Warmii, Mazur i Podlasia. Pierwsi kolarze spodziewani są na mecie już w niedzielę 2 lipca w godzinach wczesno-porannych.
Lato w Teatrze Sejny | 2017-06-25 | Lukasz
foto Lubisz działanie i interesujesz się filmem, tańcem, plastyką lub teatrem? Dwa tygodnie niesamowitej przygody z artystami z całej Polski – i to zupełnie za darmo dzięki projektowi Lato w Teatrze w Sejnach!
SAS górą | 2017-05-22 | Admin
foto W ostatnią sobotę w Łapach odbył się Finał Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Kinder+Sport w kategorii dwójek.
foto UWAGA! Zmiana terminu.
Zaproszenie dla wszystkich członków,
kibiców i sympatyków Sejneńskiego Klubu Sportowego „Pomorzanka” Sejny


www.stronki.pl stat4u