REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 16

foto

W dniu wczorajszym sala kryształowa Hotelu Skarpa wypełniła się mieszkańcami powiatu na publiczne zaproszenie ze strony Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.


Po krótkim powitaniu osób sprawujących funkcje publiczne minister przystąpił do krótkiego posumowania działań rządu PIS, który reprezentuje oraz bardziej szczegółowo polityki rolnej państwa. 
W spotkaniu prowadzonym przez p. Annę Siebert uczestniczyli:
- Krzysztof Jurgiel - Minister Rolnictwa, prezes Zarządu Okręgowego PIS w Białymstoku,
- Kazimierz Gwiazdowski - poseł na Sejm,
- Piotr Alszko - starosta sejneński,
- Arkadiusz Adam Nowalski - burmistrz Sejn,
- Jan Kramnicz - wójt Gminy Giby,
- Karol Szrajbert - wójt Gminy Krasnopol,
- Witold Liszkowski - wójt Gminy Puńsk, 
- Dariusz Adam Łostowski - wójt Gminy Sejny,
- Katarzyna Witkowska - Powiatowy Lekarz Weterynarii,
- oraz dyrektorzy szkół i przedstawiciele instytucji podległych Ministerstwu Rolnictwa.

Poniżej przedstawiamy nagrania filmowe. Proszę wybaczyć kiepską jakoś, która wynika z konieczności filmowania pod światło. 
Trzeba przyznać, że minister Jurgiel nie ucieka od pytań. Przez połowę spotkania udzielał odpowiedzi na pytania rolników i pszczelarzy. 

Pierwsze pytanie dotyczyło wypłaty ubezpieczeń z tytułu zniszczeń gospodarstw rolnych i upraw w wyniku anomalii pogodowych.udzielona odpowiedź:W kolejnym minister został zapytany o produkcję trzody chlewnej i problemy wynikające z obecności ASF.Pytanie o działalność Ośrodków Doradztwa rolniczego.Pytanie o ustawę łowiecką. Szerszej odpowiedzi udzielił poseł Kazimierz Gwiazdowski.Informacja o szkodliwych lekach dla pszczół.Spotkanie zwieńczyła piosenka wykonana przez uczennicę Szkoły Podstawowej w Karolinie.Minister pozostał kilkanaście minut z zebranymi mieszkańcami, odpowiadając w sprawach indywidualnych. 
W tym czasie zebranym zaproponowano poczęstunek na słodko oraz ciepłe napoje.


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u