REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 19

foto

Dzięki staraniom stowarzyszenia Origo oraz sejneńskiego Ośrodka Kultury, placówka wsparcia dziennego w Sejnach otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 tysięcy złotych.

 

Konkurs Fundacji Przyjaciółka Pracownia wyobraźni – stwórz swoje miejsce przyjaźni z książką 2018 r. skierowany  był do świetlic, placówek opiekuńczo-wychowawczych i wsparcia dziennego w całej Polsce. Spośród 49 zgłoszeń Fundacja wybrała najlepsze 7, w tym projekt Stowarzyszenia Origo, napisany we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Sejnach. 

Pierwszym etapem konkursu było samodzielne stworzenie przez dzieci makiety/wizualizacji wymarzonej Pracowni wraz z listą książek, których zakup zostanie dofinansowany w ramach programu. Młodzież z Sejn wykonała makietę Ośrodka Kultury w Sejnach, gdzie Pracownia zlokalizowana została w holu na parterze, aby umożliwić do niej jak najlepszy dostęp nie tylko dzieciom i młodzieży, ale i wszystkim mieszkańcom Sejn. W ramach projektu zakupione zostanie ponad 80 różnorodnych książek oraz urządzona zostanie przytulna przestrzeń do poczytania z drewnianymi regałami, siedziskami, dywanem, klimatycznym oświetleniem. Dodatkowo uczestnicy projektu stworzą pieczęć Pracowni w formie linorytu oraz wezmą udział w warsztatach opartych o scenariusze opracowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia Origo. Oficjalne otwarcie Pracowni zaplanowano na Dzień Dziecka 2018. 

Jak mówi inicjatorka projektu, Justyna Kulikowska, każdy może stać się współrealizatorem tego szlachetnego działania:-Już dziś zachęcamy mieszkańców Sejn do udziału w projekcie- w Pracowni uruchomiony zostanie bookcrossing czyli wymiana książek. Jeśli w ramach wiosennych porządków znajdziecie książki, które chcielibyście podarować/wymienić na inne zachęcamy do przyniesienia ich do Placówki wsparcia dziennego (piętro OK, Sejny, ul. 1 Maja 17). W naszej Pracowni Wyobraźni dostaną nowe życie. Wielkie brawa należą się młodzieży z Sejn, która podjęła wyzwanie i wspólnymi siłami stworzyła zwycięską makietę, a teraz będzie organizowała działania w ramach Pracowni. 

Młodzież z Placówki wsparcia dziennego i amatorskiego teatru młodzieżowego przy Stowarzyszeniu Origo, która aktywnie wspiera działania realizowane w świetlicy: Ania Pochylska, Emilka Panczenko, Wiktoria Nosek, Ola Pochylska, Klaudia Ziniewicz, Iza Dobreńko, Zuzia Borkowska, Asia Pietranis, Kamila Walento, Ola Zdancewicz, Gabrysia Szkutnik, Magda Hołubowicz, Natalia Modzelewska, Andżelika Sankowska.


Informacje na temat Pracowni Wyobraźni dostępne pod linkiem:


http://www.fundacja.przyjaciolka.pl/szukam-pomocy/pracownia-wyobrazni/


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u