REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 16

Bezpieczne Święta

| 2018-04-04
czarnaska

autor:
czarnaska
foto

Jeden nietrzeźwy kierowca, kolizja oraz jedno zatrzymane prawo jazdy.


W okresie Świąt Wielkanocnych sejneńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego realizowali działania, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas czterech dni dokonali kontroli ponad 120 kontroli pojazdów, sprawdzając czy kierowcy nie przekroczyli dozwolonej prędkości oraz zbadali trzeźwość ponad 300 z nich.

Już w pierwszym dniu akcji zatrzymano prawo jazdy kierującemu volvo obywatelowi Litwy, który w miejscowości Frącki, w terenie zabudowanym, jechał z prędkością 103 km/h. Kierowca, oprócz utraty uprawnień do kierowania pojazdami, otrzymał mandat karny.

W okresie Świąt doszło do jednej kolizji, która miała miejsce w miejscowości Łumbie, gmina Sejny. Kierujący samochodem kia nie zachował należytej ostrożności w trakcie wykonywania manewru mijania, skutkiem czego było doprowadzenie do zderzenia z seatem. Sprawca kolizji, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, został ukarany mandatem w wysokości 250 zł.

Jedynym nietrzeźwym kierowcą zatrzymanym podczas czterodniowych działań okazał się 69-letni mieszkaniec gminy Puńsk, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo spożycia alkoholu. Podczas kontroli, w poniedziałkowy poranek, został poddany badaniu stanu trzeźwości.  Urządzenie wykazało u niego prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a swoje lekkomyślne zachowanie odpowie przed sądem.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło natomiast tuż po Świętach, we wtorek 3 kwietnia, około godziny 11. Na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Powstańców Sejneńskich zderzyły się dwa samochody osobowe. Sprawca zdarzenia, kierujący nissanem obywatel Litwy, wyjeżdżając z ulicy Powstańców Sejneńskich,  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo ulicą 1 Maja kierowcy skody. Na szczęście w kolizji nikt nie ucierpiał a uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Źródło: KPP Sejny

 


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u