REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 9

Ogród Społeczny

| 2018-04-12
czarnaska

autor:
czarnaska
foto

W sobotę 14 kwietnia 2018,godz. 12.00,skwer przy budynku Ośrodka Kultury, ul. 1 Maja 17Stowarzyszenie Origo, Strefa uśmiechu- sejneńska inicjatywa młodzieżowa oraz Ośrodek Kultury w Sejnach zapraszają mieszkańców Sejn i okolic do wspólnych działań.


Drodzy Mieszkańcy Sejn i okolic!

Zapraszamy Was do pracy społecznej przy zakładaniu Ogrodu Społecznego w Sejnach!

Spotykamy się w najbliższą sobotę 14 kwietnia 2018 w samo południe na skwerze przy budynku Ośrodka Kultury, ul. 1 Maja 17 aby wspólnymi siłami:

-Zasadzić rośliny i kwiaty w skrzynkach oraz do gruntu
-Zamontować małą architekturę (pergola, huśtawka ogrodowa, stół z ławami, piaskownica) i akcesoria (hamaki, stojak do rowerów, trampolina, karmnik dla ptaków etc).

Warto zabrać ubranie robocze i rękawice. Jeśli macie sadzonki roślin, które byście chcieli zasadzić w naszym wspólnym ogrodzie- śmiało weźcie ze sobą.

Po pracy zapraszamy na sąsiedzkiego grilla! :).

Ogród Społeczny to inicjatywa dzieci i młodzieży z Sejn działających przy Stowarzyszeniu Origo, które w roku 2017 wygrały ogólnopolski konkurs Fundacji Green Cross Poland "Ogród do zjedzenia" i jako nagrody otrzymały akcesoria ogrodowe, narzędzia oraz nasiona kwiatów.

W ramach konsultacji społecznych przeprowadzonych w ramach akcji "Masz głos!" ustalono, iż ogród zlokalizowany zostanie przy siedzibie Placówki mieszczącej się obecnie w budynku OK Sejny. Kolejnym etapem jest montaż akcesoriów ogrodowych, a w bliskiej przyszłości działania kulturalne (kino plenerowe, warsztaty animacyjne) skierowane do mieszkańców Sejn i okolic.KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u