REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 15

O!PLA w Sejnach!

| 2018-04-13
czarnaska

autor:
czarnaska
foto

Szósta edycja Festiwalu O!PLA odbędzie się w ponad 77 miejscach w całej Polsce. W Sejnach polskie animacje będzie można oglądać w dniach 16-20 kwietnia.

 

Już w poniedziałek – 16 kwietnia – rusza w Sejnach 6. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.
Przez półtora tygodnia w Białej Synagodze będą odbywały się pokazy w ramach Konkursu „Teraz dzieci mają głos!” - dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-II szkoły podstawowej. Każdemu seansowi towarzyszyć będą zabawy, wprowadzające dzieci w świat prezentowanych animacji. Na zakończenie seansu dzieci będą mogły oddać głos na animację, która najbardziej im się spodobała.

Dwie kategorie wiekowe (dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne) po 2 bloki każda – w sumie ponad 20 animacji. Zaproszonych na prezentacje małych widzów czeka prawdziwa kinowa uczta!

Od wielu  lat,  na otwarcie Festiwalu prezentowane są zrealizowane w Sejnach Kolekcje Filmowe Opowieści Pogranicza.

Odbywający się od 2013 roku Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji „O!PLA” („O!PLA oznacza : „O! Polska Animacja”) jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także - za sprawą projektów towarzyszących - promocją, w kraju i za granicą jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.


Źródło: www.pogranicze.sejny.pl
KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u