REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 12

Admin

autor:
Admin
foto

Podczas sesji Rady Powiatu Sejneńskiego w dniu 30 maja b.r. powołano do składu zarządu powiatu i na funkcję wicestarosty panią Jolantę Malinowską - Wiaktor.


Zastąpiła ona Ś.P. Romualda Witkowskiego, który od wielu lat piastował funkcję wicestarosty. 
Poniżej notka biograficzna na temat p. Jolanty.

Jolanta MALINOWSKA-WIAKTOR
 (4 luty 1984 r.)

Absolwentka Liceum Technicznego o profilu ekonomiczno-administracyjnym im. 11 Marca z litewskim językiem nauczania w Puńsku.

Absolwentka Uniwersytetu im. Witolda Wielkiego w Kownie na wydziale kulturoznawstwa i teatrologii.
Ukończyła studia magisterskie pedagogiki teatralnej w Instytutu Kultury i Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Wilnie.

Absolwentka Mazowieckiej Akademii Teatru i Tańca w Warszawie.

Od 2007 r. instruktor ds. teatru w Domu Kultury Litewskiej w Puńsku. Kierownik Teatru Stodolanego, Młodzieżowego „Kregždė“ i Dziecięcego „Kregždutė”. Reżyser koncertów i widowisk, organizator międzynarodowych festiwali teatralnych, pomysłodawczyni wielu imprez kulturalno – artystycznych. Wielokrotna laureatka przeglądów i konkursów teatralnych w Polsce, w Litwie i za granicą. Członek Rady Krajowego Związku Teatrów Amatorskich w Litwie.

Od 2008 r. redaktor naczelna litewskiego kwartalnika „Šaltinis“ wydawanego przez Litewskie Towarzystwo im. Św. Kazimierza w Sejnach.

Od 2015 r. współzałożycielka i przewodnicząca Zarządu Fundacji Artystycznej ART CLUB w Suwałkach. Kierownik Teatru „Aurora”.

Od 2016 r. redaktor „Panoramy Litewskiej” dla TVP Białystok.

Członkini Rad i Zarządów litewskich organizacji pozarządowych – Stowarzyszenia Litwinów w Polsce, Litewskiego Towarzystwa im. Św. Kazimierza. Autorka książek i wydawnictw.

Od 2017 r. przewodnicząca Zarządu Wspólnoty Litwinów w Polsce.

Dumna mama 13-letniej Gintarė i 11-letniego Mangirdas.

Na zdjęciu zajmuje miejsce przy stole prezydialnym, obok starosty. 


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u