REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 21

Ruszyły Dni Sejn

| 2018-07-28
Mela

autor:
Mela
foto

Piątkową imprezę ubogaciły koncerty zespołów "Lao Che" oraz "Big Cyc"


Tegoroczne obchody święta naszego miasta rozpoczęły się już w czwartek spektaklami i warsztatami dla dzieci (szczegóły  tutaj). Kolejnego dnia największą atrakcją były koncerty. O godzinie 19.00 na scenie w centrum miasta wystąpił zespołu Lao Che. Sejny znalazły się na ich trasie promującej ostatnią płytę - Wiedza o społeczeństwie. Zaraz po nich na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - zespoł Big Cyc, obchodzący w tym roku 30-lecie zespołu.

Nie zabrakło też innych atrakcji. Po koncertach odbył się pokaz Sejneńskiej Grupy Tańca z Ogniem oraz Grupy Gore - ogień i taniec, a później projekcja "symfonii wizualnej" - Symfonia Małego Miasta zmontowanej z sejneńskich archiwaliów filmowych przez Marcina Pawlukiewicza z muzyką zespołu No Logo. 

Sejneńska (i nie tylko) publiczność jak zwykle nie zawiodła. Mieszkańcy miasta oraz turyści wypoczywający na terenie naszego powiatu tłumnie gromadzili się nie tylko przy scenie, ale też w parku przed Urzędem Miasta, gdzie znaleźć można było stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi (w tym gastronomiczne; ogródki piwne) oraz przeróżne atrakcje dla dzieci - m.in. zjeżdżalnie, trampoliny, karuzela.


Już dziś (28 lipca) kolejny dzień obchodów święta miasta. Co w planie? Możecie sprawdzić tutaj


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u