REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 18

foto

Zakończyły się obchody święta miasta.


Tegoroczna edycja Dni Sejn miała inną koncepcję niż poprzednie. Dni Sejn rozpoczęły się już w czwartek spektaklami i warsztatami dla dzieci (szczegóły tutaj), piątek był dniem koncertów z udziałem zespołu Lao Che oraz  Big Cyc (więcej tutaj), natomiast sobota poświęcona była głownie kulturze.


Sobotnie uroczystości odbywały się  aż w trzech różnych miejscach. Na Placu Dominikańskim od południa odbywał się Polsko-Litewski Piknik Niepodległościowy z sękaczem w tle, w Ośrodku Kultury warsztaty śpiewania, instrumentalne i taneczne oraz „SZANSA NA OSKARA 2018 – SUWALSKIE” – konkurs na najlepsze i najciekawsze wykonanie pieśni z repertuaru śpiewaczek tradycyjnych z Suwalszczyzny, zaś w centrum miasta: pokazy klubu Kickboxing Panzer Team Sejny i walki pokazowe z udziałem mistrzów Polski i Litwy, „Portret – Sejny” – fotograficzne atelier młodzieżowej grupy fotograficznej z Ośrodka Kultury w Sejnach oraz animacje dla dzieci poprowadzone przez Strefę uśmiechu – sejneńską inicjatywę młodzieżową i sportowy turniej rodzinny.


Wieczorem na scenie w centrum miasta rozpoczął się XIII Festiwal Kultury Tradycyjnej i Tradycją Inspirowanej Oj Wiosna Ty Wiosna 2018. W trakcie festiwalu wystąpili między innymi: Laureaci „Szansy na Oskara”, Podwarszawska Orkiestra Taneczna, Kapela Butrynów, Miareza (Białoruś), Chłopcy z Nowoszyszek. Nie zabrakło też tradycyjnych potańcówek. 


Mimo później pory, dużym zainteresowaniem cieszył się również projekt Polański, czyli kultowy już pokaz z muzyką na żywo - pierwszych, studenckich etiud Romana Polańskiego. Jak podkreślił Krzysztof Dziemian - dyrektor OK Sejny, to duże wyróżnienie dla Sejny, gdyż przez lata artyści odwiedzili z tym projektem cały niemal świat, grali w USA, Chinach, Japonii, Urugwaju, Izraelu, a nawet na Islandii. 


Dni Sejn zakończył pokaz wideoklipów muzycznych z Podlasia - Filmowe Podlasie Atakuje! Organizatorami tegorocznych Dni Sejn było Miasto Sejny, Ośrodek Kultury w Sejnach oraz  Stowarzyszenie Krusznia


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u