REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 13

foto

Burmistrz Miasta Sejny serdecznie zaprasza na "Dialog Obywatelski o przyszłości Europy", organizowany przez Miasto Sejny i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.


Szczególnym gościem będzie Filip Skawiński, Analityk Polityczny Przedstawicielstwa KE w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 8 października 2018 r. o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Sejnach, ul. 1 Maja 17.

Jak czytamy na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce:
"Dialog obywatelski ma formę debat publicznych z komisarzami europejskimi lub innymi politykami UE, np. posłami do Parlamentu Europejskiego lub politykami krajowymi, regionalnymi i lokalnymi.
Struktura debat to pytania i odpowiedzi. Każdy może zadać europejskim politykom pytanie, zgłosić swoje uwagi oraz wypowiedzieć się na temat wpływu unijnej polityki na codziennie życie. Można również podzielić się swoją wizją przyszłości Europy.


Debaty odbywają się w różnych miastach w UE, udział w nich jest bezpłatny, a wiele z nich jest transmitowanych na żywo.
W dyskusji można również wziąć udział na Twitterze – hashtag #EUdialogues." 

Źródło: ec.europa.eu 

Również w poniedziałek 8 października odbędzie się ostatnia z debat w ramach projektu "Budowa relacji społecznych, gospodarczych, kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych mieszkańców stref przygranicznych Polski i Litwy", którego celem jest m. in. przygotowanie strategii działania transgranicznego, polsko - litewskiego obszaru funkcjonalnego. 
Pierwsze debaty poświęcone były podstawowym zagadnieniom: edukacji, ochronie środowiska, bezpieczeństwu, komunikacji.

O godzinie 10.00 w Białej Synagodze dyskusję na temat transgranicznej współpracy kulturalnej poprowadzi Krzysztof Czyżewski - animator kultury, poeta i eseista. 
Uczestnicy debaty podsumują dotychczas zebraną wiedzę i doświadczenia oraz porozmawiają o najważniejszych punktach rodzącej się strategii rozwoju polsko - litewskiego pogranicza.

Organizatorzy spodziewają się wielu znamienitych gości, m. in. z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, litewskiej administracji rządowej, przedstawicieli władz samorządowych Polski i Litwy. Swoją obecność zapowiedziała Pani Urszula Doroszewska - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Republice Litewskiej.

Źródło: 
www.facebook.com/przyjaznepograniczesejny 


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u