REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 16

foto

Burmistrzowie Sejn i Szczuczyna przedstawili przygotowany do realizacji projekt budowy Inkubatorów Przedsiębiorczości.


Jest to projekt przygotowany wspólnie przez Szczuczyn, Sejny, Mońki i Ciechanowiec.
W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta Sejny podczas konferencji prasowej przedstawiono przebieg prac oraz przygotowane projekty obiektów tzw. Inkubatorów Przedsiębiorczości. 
W przypadku Sejn jest to gotowa wizualizacja oraz założenia architektoniczne, które obecnie czekają na uwagi ze strony biznesu i osób zainteresowanych rozpoczęciem lub rozszerzeniem działalności.
Ma to zapobiec tworzeniu nieprzydatnych dla nowych firm rozwiązań a zapewnić odpowiednią powierzchnię produkcyjną, biurową i usługową. 

Współpraca nad projektem rozpoczęła się ponad dwa lata temu. Wymagana była zmiana Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, który nie przewidywał wsparcia finansowego Inkubatorów Przedsiębiorczości. Tylko dzięki połączeniu sił kilku samorządów procedurę zmiany RPO doprowadzono do szczęśliwego końca.

Teraz możliwe jest już aplikowanie o dofinansowanie jak tylko Urząd Marszałkowski ogłosi konkurs co przewidywane jest na grudzień tego roku. 

Sejneński projekt przewiduje 2000 m2 powierzchni produkcyjnej z możliwością podziału na min. 400 m2. Ponadto zaplanowano 1700 m2 powierzchni usługowej i biurowej. 
Zamieszczone poniżej zdjęcia przedstawiają koncepcję architektoniczną a tutaj do pobrania jest Opis funkcjonalny obiektu. OPIS SIP.pdf 

Ponadto Burmistrz Sejn przedstawił zestawienie wydatków poniesionych z darowizny przekazanej przez Fundacje prowadzącą szkołę litewską w Sejnach.

Z przekazanych pieniędzy miasto sfinansowało: 
- monitoring stadionu,
- dokumentację techniczną remontu budynku przy ul. Wileńskiej (siedziba między innymi MOPS, MKRPA),
- monitoring placu Dominikańskiego i jego obiektów,
- dwóch bieżni do siłowni prowadzonej przez SKS Pomorzanka Sejny,
- ring używany w ćwiczeniach i międzynarodowych zawodach przez klub Panzer Sejny,
- dokumentację techniczną pod budowę Otwartej Strefy Aktywności (przy Szkole Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego w Sejnach zostaną zbudowane: siłownia plenerowa, strefa relaksu wraz z zagospodarowaniem zieleni, plac zabaw o charakterze sprawnościowym z ogrodzeniem),
- adaptację szkoły podstawowej umożliwiającą uruchomienie programu Maluch+,
- projekt hali widowiskowo - sportowej, jako wkład miasta do inwestycji powiatu.

Poniżej prezentujemy całe nagranie z przebiegu konferencji trwające 12 min. Zachęcamy do obejrzenia.


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u