REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 18

Chorują w Policji?

| 2018-11-05
Admin

autor:
Admin
foto

Trwa ogólnopolski protest policjantów. W ramach akcji funkcjonariusze podjęli działania, jak to sami określają, zmierzające do dbania o swoje zdrowie i masowo idą na zwolnienia lekarskie. Jak wynika z naszych informacji, w KPP Sejny sytuacja jest coraz trudniejsza.

 

O oficjalne i dokładne dane poprosiliśmy Rzecznika KWP Białystok, nie mamy jeszcze jednak odpowiedzi. Jednak z nieoficjalnych informacji jakie do nas dotarły wynika, że na zwolnieniu lekarskim w sejneńskiej komendzie przebywają wszyscy dzielnicowi, około 70% "patrolówki" oraz niemal cały Ruch Drogowy. A podobno to jeszcze nie koniec. Czy ciągłość służby będzie zachowana i czy mieszkańcy w związku z powyższym mogą czuć się bezpiecznie? O to również zapytaliśmy Rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji.


Policjanci w całej Polsce protestują w związku z brakiem akceptacji przez rząd ich postulatów dotyczących między innymi podwyżek uposażenia. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawiło swoją propozycję, jednak policjanci uważają że nie są wystarczające i zaostrzyli protest.

Edit.

Według informacji przekazanych nam przez Rzecznika KPP Sejny Ewę Bednarską, na zwolnieniu lekarskim przebywa 30% funkcjonariuszy (na dzień 06.11.2018 r.). Nie otrzymaliśmy jednak informacji jak procentowo przekłada się to na poszczególne wydziały oraz czy zachowana jest ciągłość służb. KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u