REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 10

Admin

autor:
Admin
foto

Gmina Krasnopol we współpracy z Fundacją Legalna Kultura realizuje projekt „Ja w internecie”, na który otrzymała grant w wysokości 36 960 zł.


Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych w trzech modułach:

1. „Rodzic w Internecie” 

Moduł „Rodzic w Internecie” adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci oraz reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i legalnych treści dla dziecka. Zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu. 


2. „
Moje finanse i transakcje w sieci” 

Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się radzić skutecznie ze sprawami prywatnymi, biznesowymi, finansowymi i urzędowymi za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił, wykorzystując sieć, zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.


3.„
Rolnik w sieci” 

Moduł „Rolnik w sieci” przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników, którzy na szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej lub urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi, dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych oraz portalami meteorologicznymi. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji.Artykuł sponsorowany.


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u