REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 24
AdminLukasz

autor:
Lukasz
foto

Zakończyły się prace nad trzecią już częścią Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza

 

Poprzednie części: Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści pogranicza: legendy, bajki i baśnie” i Filmowa Kolekcja Bajek – „Pieśni pogranicza”, spotkały się z dużym zainteresowaniem i sympatią widzów. Potwierdzeniem tego było wiele nagród i wyróżnień dla Kolekcji.


Kontynuując projekt uczestnicy zebrali lokalne opowieści najstarszych mieszkańców Sejn i okolic. To właśnie wspomnienia o dawnych sąsiadach składają się na tę część Kolekcji. Uczestnikami rocznej przygody artystycznej były dzieci i młodzież z różnych środowisk narodowościowych z Sejn i okolic. Najmłodszy uczestnik miał lat pięć - najstarszy osiemnaście. 


Opiekunami nowych „twórców filmowych”, a także uczestnikami, byli młodzi ludzie z pracowni „Kroniki sejneńskie”, którzy już od trzech lat uczestniczą w programie filmowym. Ważnym doświadczeniem było włączenie w bezpośrednią pracę sejneńskich seniorów, m.in. aktywnie uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sejnach. Ich wspomnienia, ich głosy tworzą narrację naszych filmów.KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u