REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 16

foto

Starostwo Powiatowe w Sejnach zatwierdziło projekt budowlany i udzieliło pozwolenia na budowę Sejneńskiemu Towarzystwu Opieki nad Zabytkami inwestycji o nazwie "Rewitalizacja Centrum Sejn - budowa Sejneńskich Sukiennic."


Przypomijmy, że to kolejny już krok ku odbudowie zabytkowych Sukiennic, które zostały spalone przez Niemców w czasie II wojny światowej. Najpierw przeprowadzono prace archeologiczne, które pozwoliły odtworzyć wygląd fundamentów obiektu. W 2010 miasto przekazało Sejneńskiemu Towarzystwu Opieki nad Zabytkami działkę, na której kiedyś stały Sukiennice. Od tamtej chwili STONZ ma 10 lat by odbudować budynek zniszczony w czasie wojny. W innym przypadku działka znów stanie się własnością miasta Sejny. 


Sukiennice sejneńskie były budowane w latach 1829-1833. Otoczony kolumnadą budynek o kształcie podkowy z ramionami o nierównej długości służył celom handlowym. W 1943 roku murowany gmach spalili Niemcy, a ruiny rozebrano. Sejneńskie sukiennice miały 21 kramnic, które otaczała kolumnada. Dziedziniec sukiennic był zadaszony. 


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u