REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 12

Lukasz

autor:
Lukasz
foto

Czy ruch samochodów ciężarowych na trasie Augustów Ogrodniki zostanie wznowiony? Takiej ewentualności nie wykluczają suwalscy radni

 

Jak podaje portal Radio 5, nad zmianą organizacji ruchu tych pojazdów w regionie debatują radni Suwałk. Chcą by miejski odcinek drogi krajowej nr 8 został zamknięty dla ruchu ciężarówek, co ma w efekcie zmusić władze centralne do przyśpieszenia decyzji o budowie obwodnicy Suwałk. 


Jak mówi Radiu 5 Andrzej Chuchnowski, przewodniczący Rady Miasta Suwałk, ruch mógłby zostać przeniesiony na drogę krajową nr 16 przez Ogrodniki, Giby i Augustów. Jednocześnie świadomy jest, że budzić mogłoby to falę protestów mieszkańców naszego regionu, lecz jak twierdzi, są niezwykle zdeterminowani by walczyć o obwodnicę swego miasta. 


Ruch tirów przez Ogrodniki został wstrzymany 15 lutego 2006 roku, a poprzedziły to protesty okolicznych mieszkańców w tym również Sejn, którym przejazd tych pojazdów uprzykrzał życie.  Jeździły tam od 2002r, kiedy po 7 latach zakazu ruch dla pustych pojazdów został przywrócony.
KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u