REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 17

Lukasz

autor:
Lukasz
foto

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na trzecią już w tym roku premierę w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych. Tym razem aktorzy sięgnęli po tekst na podstawie filmu Woody’ego Allena „Seks nocy letniej”


Scena Inicjatyw Artystycznych okazuje się być projektem, który bardzo zaktywizował aktorów Teatru Dramatycznego, a widzom przynosi ciekawe propozycje repertuarowe. Po świetnie przyjętej „Gąsce”, a także „Rozkładach jazdy”, realizatorzy postanowili zmierzyć się z niezwykle charakterystycznym dowcipem i humorem Woody’ego Allena.


„Seks nocy letniej” to komedia o miłości, namiętności i metafizyce. Inspirowana zarówno szekspirowskim „Snem nocy letniej”, jak i bergmanowskim „Uśmiechem nocy”. Akcja spektaklu toczy się w posiadłości domorosłego wynalazcy, Andrew, który na co dzień pracuje na giełdzie. Andrew przeżywa problemy w związku z ukochaną Adrian. Do tego gości u siebie przyjaciela, Maxwella i jego partnerkę, jurną pielęgniarkę Dulcy oraz kuzyna Leopolda z narzeczoną, Ariel.  W miarę rozwoju akcji okazuje się, że wszyscy mają swoje tajemnice i seksualne potrzeby, które skłaniają do osobliwych roszad, ale też każdy z bohaterów uczy się czegoś o sobie, miłości i duszy.


Aktorzy przyznają, że Woody Allen na deskach to wyzwanie. Przede wszystkim z uwagi na jego wyraziste poczucie humoru, dotyczące zwłaszcza tematów damsko-męskich.

- Praca nas spektaklem to była "kupa" śmiechu połączona z odkrywaniem tych skrytych, pociągających mechanizmów, które czasem biorą górę nad rozumem i najważniejszym – rozsądkiem – mówi Aleksandra Maj, wcielająca się w rolę Dulcy.

- Poza tym praca z naszą Dyrektor - Agnieszką Korytkowską-Mazur i jej prawą ręką, mistrzem ruchu scenicznego - Maciejem Zakliczyńskim jak zwykle była fascynująca, a nade wszystko rozwojowa - dodaje.


Efekty pracy aktorów oraz wspierających ich realizatorów będzie można obejrzeć już od najbliższego piątku. Zapraszamy!


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u