REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 16

foto

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego wystąpi na tegorocznym Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi BASowiszcza

 

Festiwal organizowany jest nieprzerwanie od 1990 roku na leśnej polanie „Baryk” (akcent na ″y″, po pol. Boryk) w Gródku k. Białegostoku. Jest największym i najstarszym festiwalem białoruskiej muzyki rockowej na świecie. Nazwa festiwalu pochodzi od białoruskiego akronimu nazwy organizatora BAS - Bielaruskaje Abjadnannie Studentau - BASowiszcza*, do którego dołączono formant - iszcza (pl. -isko). W dosłownym tłumaczeniu: Basowisko.


Od początku istnienia festiwalu jednym z jego głównych zadań jest tworzenie swoistego mostu ponad podziałami, budowanie dialogu i partnerstwa młodego pokolenia Białorusinów i Polaków. Od 1993 roku na scenie w Baryku publiczność białoruska i polska mogła zobaczyć i usłyszeć występujące obok siebie następujące gwiazdy: Ulis, Nowaje Nieba, Mroja, Krama, Deviation, N.R.M., ZET, Pomidoroff, Neuro Dubel, Lyapis Trubetskoy, Gurzuf, Troitsa, Kriwi, Palac, Drum Extasy, KULT, Armia, Proletaryat, Pidżama Porno, Acid Drinkers, Illusion, Lao Che, C.K.O.D., KSU, Lipali i wiele innych.


Festiwal obędzie się 19-20 lipca. Zagrają m.in. Pomidor/off, Relikt i Akute z Białorusi, Perkalaba z Ukrainy oraz polskie zespoły: Indios Bravos, Masala i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego


KOMENTARZE


www.stronki.pl stat4u