REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 20foto

10 marca 2018 r. (sobota) o godz. 19.00 w sali kinowej Ośrodka Kultury w Sejnach, ul. 1 Maja 17


Ośrodek Kultury w Sejnach serdecznie zaprasza na niepowtarzalny koncert muzyki flamenco pod tytułem Portret Kobiety. Jest to propozycja przygotowana z okazji Dnia Kobiet, koncert odbędzie się 10 marca (sobota) 2018 roku o godz. 19 w sali kinowej. Bilety już dziś dostępne są w sprzedaży elektronicznej pod adresem: 

https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-portret-kobiety-38855?id=188492 

Od piątku 16 lutego będą dostępne również w sekretariacie Ośrodka Kultury. Cena biletów w przedsprzedaży to 20 zł. a w dniu koncertu 30 zł.


Portret Kobiety
to projekt kobiet, o kobietach i w hołdzie kobietom, to nie tylko koncert, ale opowieść o paniach, które łamały schematy, ryzykowały, które cechowała odwaga, siła, ale też niebywała kobiecość. Projekt inspirowany jest folklorem hiszpańskim i flamenco. Pojawiają się w nim utwory hiszpańskich kompozytorów takich jak: Isaac Albéniz, Francisco Tárrega, Fernando Obradors, Joaquín Rodrigo czy Manuel de Falla, a także dzieła innych twórców, którzy idalnie oddali w nich esencję hiszpańskiej kultury. Aranżacje utworów kameralnych wykonały kompozytorki Zuzanna Falkowska i Agata Kurzyk.

Twórczynie projektu i wykonawczynie:

Olga Rusin - sopran
Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu takich jak: prof. Rudolf Piernay, Gildo di Nunzio (New York Opera), Verena Keller. Obecnie jej korepetytorem jest prof. Eva Blahova. Współpracuje z Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie, gdzie zadebiutowała rolą Heleny w Śnie Nocy Letniej Benjamina Brittena oraz Teatrem Polskim w Poznaniu, w którym występuje w charakterze aktorki-wokalistki. Gościnnie współpracowała również z Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia.

Michalina Krasowska - skrzypce
Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Tadeusza Gadziny. Wcześniej ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie pod kierunkiem Aurelii Liwanowskiej-Lisieckiej i Bożeny Powichrowskiej. Występuje jako solistka, a także współpracuje z różnymi zespołami i orkiestrami. Grała w orkiestrze Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, była koncertmistrzem orkiestry Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Wiktoria Szubelak - gitara klasyczna
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko. W czasie swej edukacji artystycznej brała udział w licznych kursach i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych wirtuozów gitary takich jak: Carlo Marchione (Włochy), Marco Socias (Hiszpania), Pavel Steidl (Czechy),

Thomas Müller-Pering (Niemcy), Marcin Dylla (Polska), Łukasz Kuropaczewski (Polska), Tomasz Zawierucha (Polska).

Weronika Sura - akordeon
Jest jedną z najbardziej utalentowanych akordeonistek młodego pokolenia w Polsce. Absolwentka studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Kontynuuje studia drugiego stopnia w specjalności gra na akordeonie w klasie prof. Klaudiusza Barana. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w Rzeszowie na wydziale instrumentalnym – akordeon w klasie dr hab. Mirosława Dymona.www.stronki.pl stat4u