REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 13

foto

26 luty 2018 r. (poniedziałek),
godz.17.00,Ośrodek Kultury w Sejnach, ul.1 Maja 17

 

Organizatorzy przedsięwziecia tj. Urząd Miasta Sejny, Urząd Gminy Sejny oraz Szkoła Podstawowa w Poćkunach, zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Kajetanem Rajskim. Jest on redaktorem naczelnym kwartalnika „Wyklęci”, publicystą, autorem kilku książek, m.in. dwutomowej publikacji „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”. Studiuje prawo i teologię.


Spotkanie w Sejnach to jedna ze stu prelekcji, które Kajetan Rajski wygłosi w różnych miastach Polski. Zainauguruje ono cykl wydarzeń przygotowanych przez Urząd Gminy w Sejnach dla uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na spotkaniu będzie można zakupić Kwartalnik ,,Wyklęci" oraz publikacje o tematyce historycznej.


Prelekcja nie bez powodu organizowana jest właśnie teraz, w przeddzień Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, który już po raz ósmy obchodzony będzie w dniu 1 marca. W całym kraju realizowane są apele pamięci, uroczyste msze, koncerty, inscenizacje, spotkania historyczno-patriotyczne oraz pokazy filmowe a także wiele innych inicjatyw upamiętniających wydarzenia z 1951 roku.


Sejneńskie spotkanie jest z Kajetanem Rajskim to jedyna taka inicjatywa w naszym województwie.www.stronki.pl stat4u