REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 15

Koncert Austina Milera

| 2018-05-14
Admin

autor:
Admin
foto

1 czerwca 2018 r. (piątek), godz. 19.00, Ośrodek Kultury w Sejnach ul. 1 Maja 17


Austin Miller - americana / folk z Orlando na Florydzie, USA

Zainteresowanie Austina Millera muzyką pojawiło się w bardzo młodym wieku. Wychowany był w Ameryce na lekcjach Springsteena, Petty'ego i fortepianu od 3 roku życia. W jego rodzinnym domu rzadko zdarzało się, by radio nie grało lub by płyta się nie kręciła na adapterze. Dopiero po college'u zaczął przelewać na papier swoje teksty, dzięki tygodniowej popijawie w stylu Dylana.

Dziś wpływy te spotkały się z krótką historią koncertów obejmującą 40 stanów i 13 krajów. Miller ma 27 lat, jest pewny siebie, ale wyjątkowość jego muzyki tworzą nie tylko jego teksty ale także rytm i przemyślana, oryginalna gra na gitarze.

Z biegiem lat inspiracja nadal uderzała tak, jak ta oryginalna moc Dylana: bez ostrzeżenia, ale pięknie napędzająca.

To połączenie samotnych odcinków autostrad pomiędzy koncertami i wyjazdami na zachód, lub krótki czas w domu, zanim chce się znów wyruszyć w drogę, powodują że jego piosenki wydają się spełnione. Kiedy znajdzie czas, by się zastanowić, pisze nostalgiczne i odświeżające kawałki dające nowe spojrzenie na klasyczny już styl muzyki jakim jest Amerykana, z której czerpie tyle inspiracji.

W albumie "Engine", jego trzecim i najbardziej ambitnym wydawnictwie, Miller emanuje opowieściami o miłości i stracie w dyskretnych, wyrachowanych i umiejętnie zastosowanych haczykach, które pozostawiają słuchaczy z właściwym smakiem melancholii w ustach.

W "Skeleton Keys" śpiewa: "Odpocznę, gdy będzie zapewnione, że nie mam żadnego powodu, aby się obudzić".

Wygląda na to, że jeszcze nie znalazł szansy na odpoczynek, a my możemy dzięki temu mieć szanse poczuć się lepiej dzięki jego muzyce.
www.stronki.pl stat4u