REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 21

foto

5 sierpnia 2018 r. (niedziela), godz. 19.00, Ośrodek Kultury w Sejnach, ul. 1 Maja 17


Koncert w ramach ogólnokrajowego projektu Polski Jazz 360. Na scenie zagrają muzycy ze ścisłej do czołówki jazzu międzynarodowego i polskiego. To wyjątkowa okazja, żeby wysłuchać zawłaszcza Kevina Harrisa, bostońskiego artysty, który bardzo rzadko koncertuje w Polsce. Będzie to wysokiej klasy koncert, na którym usłyszymy utwory inspirowane m.in. muzyką gospel i bluesem. 

Wybitny bostoński pianista Kevin Harris zagra w Sejnach z instrumentalistami zaliczanymi do ścisłej czołówki polskiego jazzu i muzyki improwizowanej. Artyści wykonają na scenie utwory inspirowane m.in. muzyką gospel i bluesem, prezentując je w twórczych aranżacjach. – To wyjątkowa okazja, jedyny taki koncert w Polsce. Kevin przyjechał do Polski na warsztaty muzyczne w Chodzieży, ale dał się namówić na koncert. Wystąpi z doskonałymi artystami – Piotrem Rodowiczem i Grzegorzem Masłowskim, otwartymi i bezkompromisowymi w łączeniu różnych wpływów muzycznych – mówi Mateusz Zarembowicz, prezes Polskiej Fundacji Jazzowej.

Piotr Rodowicz to wybitny polski kontrabasista jazzowy, muzyk wykształcowny w USA i Polsce, goszczący na światowych scenach, wielokrotnie nagradzany, współpracujący ze znakomitymi twórcami w kraju i na świecie. Składowi temu doda wyrazistości perkusyjne brzmienie Grzegorza Masłowskiego, uzdolnionego młodego artysty, laureata programu Młoda Polska 2016, stypendium przyznawanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Koncert jest częścią projektu Polski Jazz 360° popularyzującego polski jazz, muzykę o dużej renomie, niepowtarzalnym i rozpoznawalnym na świecie brzmieniu. Na jazzowych scenach w całej Polsce zagrają polskie i międzynarodowe składy zespołów proponujące oryginalne muzyczne projekty i nieoczekiwane połączenia. Ogólnokrajowe tournée to wyjście naprzeciw fanom jazzu, którzy mieszkają poza dużymi ośrodkami, i zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości muzyki i spotkań z artystami na żywo.

Bilety  w cenie 20 zł dostępne online 
tutaj www.stronki.pl stat4u