REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 15

KONCERT Kari Sál

| 2018-11-25
Admin

autor:
Admin
foto

1 grudnia 2018 r. (sobota) godz. 19.00, Ośrodek Kultury w Sejnach, ul. 1 Maja 17


Jazz ponownie zawita do Sejn!
1 grudnia 2018 w Ośrodku Kultury w Sejnach wystąpi Kari Sal. Wokalistka wraz z zespołem zaprezentuje repertuar ze swojej debiutanckiej płyty „Betesda”, która zdobyła uznanie krytyków i publiczności w Polsce i za granicą.

Kari Sal to polska wokalistka, kompozytorka, aranżerka i autorska tekstów, o charakterystycznej, szlachetnej barwie głosu. Jej muzyka czerpie inspiracje z Bieszczad- rodzinnych okolic wokalistki oraz wielokulturowości Islandii, w której powstało większość z kompozycji na debiutanckiej płycie. 

“Betesda” od premiery spotyka się z entuzjastycznymi recenzjami krytyków w Polsce oraz za granicą- m.in. w Niemczech, Grecji, Czechach i na Słowacji. Kojący, ciepły głos oraz teksty -autorskie i inspirowane apokryfami z połowy VI wieku, to połączenie, które zachwyca i uspokaja słuchaczy. Taki jest też cel samej autorki

- Ta płyta jest dla mnie swego rodzaju symbolem oczyszczenia, chciałabym żeby ludzie słuchając mojej muzyki odrywali się od wszystkiego, co na co dzień ich trapi i odnajdywali w niej spokój – mówi Kari.

W Sejnach Kari Sal wystąpi z uznanymi i nagradzanym muzykami:
- skrzypkiem Stanisławem Słowińskim (Grand Prix 39. Jazz Juniors),
- pianistką Kasią Pietrzko (tegoroczną laureatką Mateusza Trójki),
- kontrabasistą Romanem Chraniukiem (laureatem Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą),
- perkusistą Adamem Zagórskim (laureatem pierwszego miejsca Drum Battle).

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. 
Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bilety w cenie 20 zł. 
Do nabycia przed koncertem oraz na stronie 
www.bilety24.pl www.stronki.pl stat4u