REKLAMA


Internet, Telewizja, Telefon


Osoby online: 9

Admin

autor:
Admin
foto

14 grudnia 2018 r. (piątek) godz. 17.00, Ośrodek Kultury w Sejnach, ul. 1 Maja 17


„Prosta historia” – to opowieść o przybyszu z gwiazd. Baśń w poetycki sposób mówi o poszukiwaniu i zrozumieniu miłości, opowiada o nadziei i przeznaczeniu. Bohater przejdzie długą drogę od marzeń po rzeczywistość, aż w końcu odnajdzie źródło miłości. Spektakl – monodram, zrealizowany jest w trudnej i rzadko wykorzystywanej technice lalkowej – marionetce. Jest ona zbudowana w nowatorski sposób, nigdy wcześniej nie wykorzystany w teatrze lalek w Polsce, a może i na świecie. Lalka emanuje własnym światłem. Możliwość zmiany barw oraz ich natężenia daje aktorowi sposobność do animacji światłem. Światło jest językiem bohatera, wyraża jego nastrój, emocje i marzenia, dlatego słowa są tutaj zbędne. Całość utrzymana jest w konwencji „czarnego teatru”. Animator jest zupełnie niewidoczny, co nadaje przedstawieniu wymiar magiczny. Poetycką wymowę przedstawienia tworzą animacja lalki, gra światła, obraz i muzyka.

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na warsztaty rodzinne.

Pomysł i realizacja: Mateusz Tymura, Monika Kwiatkowska
Animacja: Mateusz Tymura
Współpraca sceniczna: Błażej Piotrowski
Muzyka na żywo: Zbigniew „Zibi” Rusiłowicz
Współpraca techniczna: Paula Czarnecka
Współpraca w produkcji: Katarzyna Kapuścińska
Zdjęcia: Michał Heller, Łukasz Krysiewicz, Łukasz Puczko

TRAILER:Spektakl nagrodzony Nagrodą Publiczności 
na Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej 2010 w Rabce
oraz 
Nagrodą Publiczności i Nagrodą Fair Play na XI Międzynarodowym Festiwalu Teatralnego ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Sejny stawiają na Rodzinę” Ośrodka Kultury w Sejnach dofinansowanego przez Miasto Sejny w ramach programu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Sejnach.www.stronki.pl stat4u