:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Biznes i Praca, Kamil Bazelak koncert rzecz - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
30/03/2012 00:00

Kamil Bazelak - strongman i zawodnik MMA zaprasza na koncert charytatywny na rzecz Kai Kwaterskiej!


 


Biografia

Na co dzień Kamil Bazelak jest redaktorem naczelnym pisma Body Style. Zawodowo uprawia mieszane sporty walki czyli MMA,karate, boks i wrestling. W karate Sei Budokai posiada czarny pas 1 Dan.W wolnych chwilach pisze książki. Kim jest, kim był, przez co w życiu przeszedł? Oto droga prawdziwego wojownika…

Kamil Bazelak urodził się 9 stycznia 1975 roku w Zgierzu. Do 1985 roku mieszkał w Leźnicy Wielkiej na terenie osiedla wojskowego, a od wakacji 1985 roku przeprowadził się do Łodzi. Do czwartej klasy uczęszczał do podstawówki w Parądzicach. Po przeprowadzce naukę kontynuował w Szkole Podstawowej nr.109 przy ul.Pryncypalnej w Łodzi, gdzie zwrócił na niego uwagę Piotr Kasprzak trener piłki ręcznej, który widział w nim potencjał na dobrego zawodnika. Kamil Bazelak znalazł w klasie o profilu sportowym. Na co dzień  piłkę ręczną trenował w Chojeńskim Klubie Sportowym. Wraz z innymi zawodnikami Piotra Kasprzaka jeździł na zgrupowania do Łomży, Zakopanego i Sulejowa. Podczas jednego z obozów doznał groźnego wypadku  i w stanie ciężkim został hospitalizowany w szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim. Diagnoza: pęknięcie podstawy czaszki i wstrząśnienie mózgu. Po trzech dniach przetransportowano go do szpitala im.Barlickiego w Łodzi na oddział neurochirugii.

Dwa miesiące spędzone w szpitalu i późniejsza rehabilitacja  uniemożliwiły mu kontynuowanie treningów piłki ręcznej. Powrót do całkowitego zdrowia zawdzięczał między innymi wybitnemu piłkarzowi Włodzimierzowi Smolarkowi, który bezinteresownie załatwiał dla Kamila bardzo drogie leki niedostępne wówczas w Polsce. Terapia trwała kilka miesięcy spowodowała ona jednak całkowity powrót do zdrowia.

Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w 1987 roku od treningów karate Kyokushin na które zapisał, aby poprawić koordynację psychoruchową, gdyż miał zaburzenia równowagi związane z uszkodzeniem części nerwu VIII przedsionkowo-ślimakowego.

Po zakończeniu edukacji w szkole podstawowej Kamil Bazelak rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym nr.6 przy ul.Podmiejskiej w Łodzi. Po dwóch latach przeniósł się do Prywatnego Liceum w Ksawerowie, gdzie uczył się, aż do matury.

W wieku 19 lat Kamil Bazelak rozpoczął działalność gospodarczą w ramach, której otworzył klub karate. Treningi sztuki walki na które uczęszczało około pięćdziesięciu osób były niezwykle popularne w całej okolicy. Zajęcia odbywały się  w Szkole Podstawowej nr.109, gdzie uczył się przed laty Kamil.

Sekcja funkcjonowała 1,5 roku.


Kamil Bazelak

W 1994 roku Kamil Bazelak zdobył pierwsze miejsce w otwartych Mistrzostwach Łodzi w karate. W latach 1994 -1997 startował z sukcesami w amatorskich turniejach bokserskich w Łodzi, Włocławku i Kielcach.

Ostatni amatorski pojedynek stoczył w 1997 roku w Kielcach w Pucharze Zygmunta Sikory w kategorii ciężkiej, gdzie uplasował się na drugim miejscu. Po zakończeniu kariery bokserskiej w latach 1997-2000 podjął pracę jako ochroniarz w klubach nocnych. Od 2000-2001 roku Kamil Bazelak otworzył własny pub-restaurację pod nazwą „Giant Pub”, w latach 2001-2003 dwie kawiarnie internetowe.

W 2002 roku  Kamil Bazelak postanowił spróbować swoich sił w kulturystyce i trenując pod okiem Michała Kopcika wystartował na Debiutach Kulturystycznych w Bydgoszczy, gdzie zajął IV miejsce w kategorii do 90kg.

Kamil Bazelak ciągnący tira

Dwa lata później porzucił kulturystykę i stawia sobie inne ekstremalne wyzwanie jakim jest udział w eliminacjach do Pucharu Polski Strong Man. W marcu 2004 roku wziął udział w swoich pierwszych zawodach Strong Man w Łodzi.W tym samym roku startował łącznie osiem razy w rezultacie w klasyfikacji generalnej plasując się na siódmym miejscy w finale Mistrzostw Polski Strong Man w Bełchatowie.W 2005 roku wziął udział w dwóch prestiżowych imprezach z cyklu Mistrzostw Europy pod nazwą European Strongest Man Championship na których w Ślesinie zajął siódme miejsce. Zawody te były transmitowane na żywo w telewizji Polsat Sport.

W styczniu 2005 roku Kamil Bazelak wystąpił w Talk Show w TVP 1 w programie „Między nami” .W programie gościli również Daniel Olbrychski,Krystyna Janda, Olek Klepacz i Norbi.


Kamil Bazelak

Podczas Grand Prix Polski Strong Man w Kętrzynie w 2006 roku zajął szóste miejsce wyprzedzając między innymi Grzegorza Peksę, Jarosława Korzeniowskiego,Waldemara Rafińskiego, Tomasz Ellmana.

W roku 2007 roku wystąpił  dwukrotnie jako Gladiator w widowisku rozrywkowym emitowanym przez telewizję TVP 2 „Gwiazdy tańczą na lodzie” wożąc na saniach jurorów Dodę i Włodzimierza Szaranowicza.

W 2008 roku podczas imprezy „Night of Champions” Kamil Bazelak zaliczył swój najlepszy start w zmaganiach siłaczy zajmując drugie miejsce w Extreme Strongman BSN. Tymi zawodami zakończył oficjalnie swoją rywalizację w sportach siłowych.

Kamil Bazelak występując w zawodach strongman próbował swoich sił z najsilniejszymi ludźmi w kraju. W zawodach krajowych i rangi europejskiej rywalizował między innymi z rywalami Mariusza Pudzianowskiego tj.Robert „Maximus Szczepański, Sławomir „Max”Orzeł, Robert „Kali”Kalinowski, Paweł”Ivan”Pachnik, Tomasz Lech „Papaj”, Adam „Adams”Małż.

W 2010 roku Bazelak zadebiutował w zawodowym wrestlingu na galach Total Blast Wrestling organizowanych przez profesora zapasów Andrzej Suprona i Pawła Borkowskiego. W krótkich pojedynkach pokonał Augusta, Michaela Kovaca i w Triple Match -Darksoula i Karstena Becka.

W drugiej połowie 2010 roku Kamil Bazelak podpisał kontrakt zawodowy na walki MMA w federacją  KSW. Jego pierwsza walka w tej formule Marcinem Bartkiewiczem nie doszła jednak  do skutku z uwagi na kontuzję Bazelaka, której doznał podczas walki we wrestlingu. Zerwanie mięśnia brzuchatego łydki wyeliminowało Kamila Bazelaka na kilka miesięcy z treningów i rywalizacji sportowej.Po zakończonej rehabilitacji zawodnik w styczniu 2011 roku powrócił do uprawiania sportu.

W lutym 2011 roku wziął udział w   pokazowej walce boksu zawodowego z Mistrzem Polski wagi superciężkiej i brązowym medalistą Mistrzostw Świata w boksie Marcinem Siwym.

20 marca 2011 roku Kamil Bazelak wystartował w Mistrzostwach Europy w karate Kyokushinkai w Hadze.

30 marca 2011  w  Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale walczył podczas gali Wrestling Fighters Show na której pokonał  Crazy Sexy Mike’a z Libanu

W październiku 2011 roku Bazelak zdaje na czarny pas 1 Dan Sei Budokai na egzaminie u Leonardo Voinescu (8 Dan Sei Budokai i 4 Dan Judo). Egzamin miał miejsce w KSW Triumfator Roberta Musierowicza.

20 października 2011 roku Kamil Bazelak bierze udział w VII Kampanii Białych Serc zorganizowaną przez Mariusza Zalewskiego i Anielę Adamską-Zalewską. W ramach tej akcji daje pokazy karate Sei Budokai i wykłady na temat narkotyków i przemocy w Gimnazjum nr.2 im.Kardynała Wyszyńskiego w Niedzborzu.

W listopadzie 2011 Kamil Bazelak staje się oficjalnie patronem honorowym grupy Zalewski Patrol. W tym samym miesiącu staje się również członkiem honorowym Fundacji Inicjatyw Społecznych.

W grudniu 2011 Kamil Bazelak otrzymał rolę w serialu kryminalnym„Malanowski i partnerzy”. W sumie wystąpił w jednym odcinku serialu grając rolę charakterystyczną tzw.czarny charakter.

W styczniu 2012 roku Kamil Bazelak podpisuje nowy kontrakt z federacją KSW na sześć pojedynków w formule MMA. Pierwszym przeciwnikiem strongmana został Kamil Waluś podopieczny Łukasza Jurkowskiego Copacobana Warszawa.

Zawodnicy zmierzyli się ze sobą  25 lutego 2012 na gali KSW18 w Płocku. Startowali w kategorii do 120kg. Walka była wyrównana do momentu, w którym Kamil Bazelak przewrócił się na ringu doznając skręcenia kolana i zerwania torebki stawowej. Kamil Waluś wykorzystując moment niespodziewanego upadku swojego przeciwnika dobił go serią uderzeń w parterze. Walka została przerwana przez TKO.

Kontuzja jakiej doznał Kamil Bazelakbyła na tyle poważna, że na pogotowiu ratunkowym ortopeda chciał unieruchomić mu nogę w gipsie.Strongman nie wyraził jednak na to zgody i przez kilka tygodni nosił opaskę stabilizującą staw kolanowy.

19 marca 2012 roku Kamil Bazelak został oficjalnie mianowany i zaprzysiężony  przez założycielkę stowarzyszenia Anielę Adamską- Zalewską na Ambasadora Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Według postanowień zawartych w Karcie Ambasadora Kamil Bazelak jako Ambasador musi godnie reprezentować  Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów, działać na rzecz promocji Stowarzyszenia i głosić ideę hospicyjną.

Oprócz tego szczególnego wyróżnienia i uhonorowania Kamil Bazelak otrzymał również pamiątkową tablicę z podziękowaniem za wsparcie idei  VII Kampanii Białych Serc i solidarny udział w proteście przeciwko narkotykom. Oprócz tych niezwykłych nobilitacji  dla strongmana dodatkowo Mariusz Zalewski wręczył mu również pamiątkową statuetkę Świętego Józefa za wsparcie działalności Grupy Zalewski Patrol. Przy tej okazji Kamil Bazelak złożył również wraz z nowo przyjętymi woluntariuszkami uroczystą przysięgę woluntariusza Grupy Zalewski Patrol.

Reklama

Kamil Bazelak - koncert na rzecz Kai! komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez sejny.net, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

SEJNET - Rafał Sławiński z siedzibą w Sejny 16-500, Emilii Plater 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"